Z dniem 18 grudnia 2024 roku sklep zakończył swoją działalność.
Farby do kuchni – jaki kolor wybrać?
Zastanawiasz się, jakie kolory do kuchni wybrać? Kuchenna aranżacja powinna poprawiać nastrój domowników i sprawiać, że przyrządzanie posiłków będzie przyjemnością. Nie bez znaczenia jest też aspekt praktyczny. Nie wiesz, na jaki kolor pomalować kuchnię? Zobacz nasze inspiracje!
Z tego artykułu dowiesz się:
co wziąć pod uwagę, wybierając kolor ścian do kuchni,
jakie kolory do kuchni w stylu skandynawskim wybrać,
na jaki kolor pomalować nowoczesną kuchnię.
Kolor ścian do kuchni – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Właściwa aranżacja kuchni może sprawić, że właśnie to pomieszczenie stanie się w Twoim domu centrum rodzinnego (i towarzyskiego) życia. W pięknie wykończonej kuchni miło się przebywa, dlatego warto przyłożyć się do jej wystroju.
Decydując o wyborze kolorów ścian do kuchni, weź pod uwagę:
-
meble kuchenne – znaczenie ma nie tylko kolor frontów i blatów, ale też ich styl. Nowoczesne wyposażenie kuchni będzie współgrać z bielą, szarością i kontrastowymi odcieniami, a do rustykalnych szafek będą pasować kolory pastelowe i łagodny beż;
-
wielkość pomieszczenia – jeśli Twoja kuchnia ma niewielki metraż albo jest wąska i długa, możesz optycznie powiększyć ją za pomocą kolorów, np. sięgając po jasną paletę barw albo łącząc ciemne ściany z białymi frontami szafek;
-
światło dzienne – małe okna, przez które wpada niewiele światła, to zmora wielu mieszkańców bloków. Dopasuj kolor ścian tak, aby nie pogłębiać efektu ciemnej kuchni;
-
samodzielna kuchnia czy aneks – wybierasz kolory farb do kuchni połączonej z salonem? Ściany w wyrazistym, kontrastowym odcieniu pozwolą w prosty sposób wydzielić strefę kuchenną w pomieszczeniu;
-
wykończenie podłogi – płytki ceramiczne, marmur, panele czy drewno? Niezależnie od tego, czym pokryte są podłogi w kuchni, kolor ścian powinien z nimi współgrać.
Porada eksperta
Farba do kuchni powinna nie tylko świetnie wyglądać, ale przede wszystkim chronić ściany przed tłustymi plamami i intensywnym użytkowaniem., zwróć uwagę na to, aby była odporna na plamy oraz zmywanie i szorowanie na mokro. Ważne, aby farba do kuchni posiadała także powłokę odporną na wilgoć, rozwój grzybów i pleśni. Najlepiej sprawdzą się tu farby ceramiczne i lateksowe, opracowane specjalnie z myślą o malowaniu ścian w kuchni i łazience – na przykład te z serii MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom i MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom.
Powrót do natury – kolory ścian w kuchni w stylu skandynawskim
Meble z naturalnego, olejowanego drewna, białe fronty szafek i podłoga z desek to trend, który w tym roku powrócił do naszych kuchni. Wnętrze w stylu skandynawskim wydaje się ciepłe i przytulne, a jednocześnie przestronne. Jest jeszcze jeden element, którego nie może tu zabraknąć – naturalne światło.
Jeśli planujesz wykończyć swoją kuchnię w stylu skandynawskim, sięgnij po paletę barw, która rozjaśni wnętrze i podkreśli jego spokojny, harmonijny charakter. Złamana biel i jasny beż – to odpowiednie kolory do skandynawskiej kuchni wyposażonej w meble z naturalnych materiałów.
Marzy Ci się jasna, naturalna kuchnia? Sprawdź farby w kolorach:
Kolory ścian w nowoczesnej kuchni – jaki odcień wybrać?
Skandynawski wystrój to tylko jeden ze sposobów na minimalizm w kuchni. Gładkie, błyszczące fronty szafek, kamienne blaty, płytki w efektownych, geometrycznych kształtach i praktyczne podświetlenie LED – tym wyróżnia się kuchnia w stylu nowoczesnym. Jakie kolory ścian będą do niej pasować? Podobnie jak w przypadku aranżacji w stylu skandynawskim, i tu stawiamy na prostotę. Połącz odcienie szarości, biel w chłodnym wydaniu, a jeśli chcesz wnieść do wnętrza więcej życia – pomaluj jedną ze ścian Farbą Tablicową MAGNAT.
Nasze propozycje kolorów ścian do nowoczesnej kuchni to:
Wybierając kolor do kuchni, pamiętaj o tym, by nie kierować się wyłącznie obrazem na ekranie komputera. Każdy monitor jest inaczej skalibrowany, więc odcień może być inny niż w rzeczywistości. Zamiast tego, gdy wybierzesz kolory, które Ci się podobają, zamów w naszym sklepie ich odpowiedniki w postaci testerów i pomaluj nimi niewielki fragment ściany. W ten sposób sprawdzisz, jak wygląda kolor w danym świetle i czy emulsję łatwo się nakłada.