Z dniem 18 grudnia 2024 roku sklep zakończył swoją działalność.
Jak zrobić stół z palet? Z instruktażem to proste!
Jeśli zastanawiałeś się, jak zrobić stół z palet – sprawdź nasz poradnik. Opisujemy, jak stworzyć ten prosty i modny mebel. Zrób z nami stolik z palet DIY, który przyda się w domu lub na balkonie!
Jak zrobić stół z palet i jakie materiały przygotować?
Jeżeli często szukasz inspiracji do tworzenia nowych, funkcjonalnych rzeczy do swojego domu – nasz poradnik, jak stworzyć stolik z palet, jest stworzony dla Ciebie! Zadanie nie wymaga ani dużego nakładu sił, ani inwestycji w drogie materiały. Tworzenie mebli z palet jest proste i daje Ci możliwość oryginalnej aranżacji wnętrz według własnego pomysłu. Co ciekawe, dobrze zabezpieczony i pomalowany stół z palet sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu, ale i na balkonie czy tarasie.
Jak zrobić meble z palet, a konkretnie nasz stolik? Przygotuj:
-
2 europalety,
-
wkrętarkę,
-
śruby,
-
4 gumowe kółka meblowe,
-
bejcę do drewna
Jak zrobić meble z palet, czyli stół krok po kroku
Krok 1. Przygotuj europalety, tak aby mogły służyć za powierzchnię Twojego stołu. Powinieneś przede wszystkim wybrać rozmiar, który będzie odpowiedni do Twojego wnętrza. Jeśli masz już swój materiał, dobrze go wyszlifuj i oczyść, tak aby przygotować go na końcowe bejcowanie.
Krok 2. Ułóż europalety jedna na drugiej i skręć je ze sobą. Taki „dwupiętrowy” stolik będzie świetną i funkcjonalną ozdobą salonu – na górnej palecie możesz bowiem położyć np. szklaną płytę i stworzyć wygodny blat. Dolna paleta – dzięki wnękom – będzie idealną półką na podręczne rzeczy, jak piloty, gazety czy inne drobiazgi.
Krok 3. Twój stolik z palet potrzebuje teraz kółek. Zamontuj je na dolnej palecie. Pamiętaj, że możesz np. wybrać dwa kółka z dodatkowym hamulcem. To rozwiązanie pozwoli Ci łatwo unieruchomić mebel, gdy już przestawisz go w docelowe miejsce.
Krok 4. Zabezpiecz swój stolik z palet poprzez odpowiednie malowanie. Możesz do tego użyć produktu VIDARON Bejca Do Drewna. Tę końcową czynność staraj się wykonać na otwartej przestrzeni lub w dobrze wietrzonym pomieszczeniu. Bejca jest łatwa w aplikacji i nie plami powierzchni, dlatego malowanie nie sprawi Ci większego problemu. Bejcowaną powierzchnię należy zabezpieczyć bezbarwnym Lakierem Bezpokładowym VIDARON a elementy użytkowane na zewnątrz Lakierem Zewnętrznym VIDARON - 24 godziny po nałożeniu ostatniej warstwy bejcy.
Jak zrobić, ale i zakonserwować meble z palet?
Końcowe bejcowanie stolika z palet to niezbędna czynność. Pozwala nie tylko podkreślić piękno naturalnego drewna, ale i odpowiednio zabezpieczyć go przed zniszczeniem. Bejca do drewna VIDARON wnika bowiem stopniowo i równomiernie w zabezpieczaną powierzchnię. Podczas aplikacji nie powstają plamy, a wybarwienie drewna jest jednolite. Bejcowanie pozwala stworzyć transparentne powłoki na drewnie i nie pozostawia tłustej warstwy.
Dodatkowym atutem użycia bejcy VIDARON jest jej łatwa aplikacja . Bejca polecana jest do dekoracyjnego barwienia drewna wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Co więcej, może być stosowana do uzyskania drewnopochodnych imitacji na pomalowanych powierzchniach z metalu, szkła i niektórych plastików.
Jeśli nie wiesz, jak zrobić meble z palet – np. rustykalny stolik – nasz poradnik pomoże Ci dobrać potrzebne materiały, a także stworzyć z nich niepowtarzalny mebel. Pamiętaj o ważnych czynnościach, takich jak bejcowanie powierzchni, po to, aby Twój stół z palet był zabezpieczony na długi czas.