text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Kolor miętowy w aranżacji domu

Miętowy kolor ścian może być wyzwaniem, jeśli chodzi o dobór innych barw i akcesoriów do pomieszczenia. Projektanci wnętrz mają dla Ciebie kilka porad pomocnych w aranżacji wnętrza z miętowymi ścianami Sprawdź, z jakimi dodatkami zestawiać miętowy kolor farby, aby całość była stylowa i harmonijna. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się kolor miętowy,

  • z jakimi barwami zestawić miętowy kolor,

  • którą farbę miętową wybrać.

Czym charakteryzuje się kolor miętowy?

Kolor miętowy to jeden z jasnych odcieni zieleni, zbliżony do seledynowego, groszkowego czy pistacjowego. Jest odbierany jako kolor stonowany i spokojny, raczej chłodny. Kojarzy się z naturą i harmonią – odzwierciedla modny kult powrotu do korzeni. Proporcje użytych pigmentów w miętowej farbie decydują o ostatecznym odbiorze koloru miętowego. Z czym łączyć kolor miętowy we wnętrzach? Okazuje się, że do wyboru jest całkiem sporo kolorów.

Z jakimi barwami zestawić miętowy kolor?

  • Kolor miętowy z szarym – to bardzo dobre połączenie. Farba do ściany w miętowym odcieniu wniesie powiew świeżości i naturalności do wnętrza, w którym do tej pory dominowały surowe i nowoczesne barwy, takie jak grafitowy, antracytowy, popielaty czy inox. Miętowa ściana może stanowić odżywcze tło dla szarej kanapy lub podłogi w odcieniach szarego drewna. Ponieważ mięta jest lekkim, ale stonowanym kolorem, nie zaburzy harmonii wnętrza – pomieszczenie dalej będzie miało spokojny, ciekawy charakter. 
     

  • Kolor miętowy z niebieskim – projektanci podpowiadają dwa „bieguny” odcienia niebieskiego, który będzie pasował do miętowej farby na ścianie. Pierwszy to blady, przygaszony, delikatny błękit. Dobrze współgra z energią mięty, tworząc kolorystyczną przestrzeń sprzyjającą relaksowi, np. w sypialni. Drugi biegun koloru niebieskiego, który dobrze łączy się z miętowym, oscyluje wokół granatu, kobaltu i błękitu pruskiego.
     

  • Kolor miętowy ze złotem i miedzią – świetna para w pomieszczeniach w stylu art deco i glamour. Nie bój się łączyć miętowej ściany ze złotem dodatków, takich jak lampy i okucia mebli.
     

  • Kolor miętowy z bielą – zawsze udane połączenie. Miętowa kuchnia to obecnie mocny trend. Dużo światła, delikatność, żłobione fronty mebli to wyznaczniki stylu prowansalskiego, w którym mięta może śmiało łączyć się z innymi pastelami, np. różem. 
     

  • Kolor miętowy z zieleniąintensywna butelkowa zieleń i spokojna mięta to kolory we wnętrzu, które wykreują świetną bazę dla stylu urban jungle. Dodając do tego świeżą zieleń roślin pokojowych (np. paproci, fikusa czy monstery), drewniane blaty mebli i sporo białych dodatków, stworzysz przestrzeń bliską naturze, która wpisuje się jednocześnie w trendy. 

Którą miętową farbę wybrać?

Producenci rozpieszczają wyborem odcieni zieleni. Oto, po które farby do ścian w miętowej odsłonie można sięgnąć bez obaw:
 

  • Śnieżka Barwy Natury – kolor 109 polna mięta to czysty, stonowany odcień zieleni. Łatwo pomalujesz nią ścianę, jest wydajna, odporna na szorowanie i co najważniejsze bezpieczna dla zdrowia.
     

    Porada

    Zestaw kolor polna mięta z innymi farbami z serii Barwy Natury. Producent podpowiada gotowe, sprawdzone kompozycje. Polna mięta z księżycową nocą (odcień szarości) i powiewem wiosny (odcień zieleni) tworzy kolory uzupełniające. Natomiast pachnący cynamon (odcień brązu) i cisza o zmierzchu (odcień grafitu) to jej kolory kontrastujące. Połącz je we wnętrzu i uzyskaj pełną harmonię barw. 

  • Śnieżka Plamoodporna – w serii są dwa piękne odcienie farby do ścian w kolorze miętowym, które skradną serca wielbicieli spokojnych tonacji. Matowa farba jest wyjątkowo odporna na plamy, zmywanie i szorowanie, a więc sprawdzi się w każdych domowych warunkach. Zobacz kolor P41 urocza i kolor P42 efektowna.
     

    Porada

    Opisywane odcienie pasują do innych kolorów z serii Plamoodporna. Zestaw uroczą ze stylową i pożądaną – rozjaśni ciemne odcienie szarości, tworząc z nimi bazę dla nowoczesnych mebli i dodatków. Połącz efektowną z imponującą i niewątpliwą – stworzysz bazę dla przyjemnego dla oka wnętrza w stylu prowansalskim.

  • MAGNAT Ceramic Care – kolor A56 nieśmiały turmalin nie tylko jest piękny, ale i spełnia ważną funkcję. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, dlatego warto zastosować ją w pomieszczeniach, w których domownicy przebywają najczęściej. Jest też plamoodporna, więc niestraszne jej szorowanie ścian w kuchni czy pokoju dziecięcym.  
     

Mięta nie jest stereotypowa, pasuje do stylu zarówno nowoczesnego, jak i rustykalnego. Miętowy kolor może być mocnym akcentem w pomieszczeniu, ale i subtelnym tłem – to od Ciebie zależy efekt stylizacji. Przeczytaj też, jak wprowadzić miętowe akcenty do wnętrza, i nie obawiaj się zabawy kolorem!

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

  •  

    Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł