text.skipToContent text.skipToNavigation

Z dniem 18 grudnia 2024 roku sklep zakończył swoją działalność.

Pomysł na salon w stylu angielskim

Marzy Ci się przytulny salon, w którym aż będzie chciało się wypoczywać? Być może zainteresuje Cię styl angielski, który nadaje wnętrzom miły, familiarny charakter. Sprawdź, czym się charakteryzuje i jak możesz wprowadzić ten styl do salonu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym wyróżnia się styl angielski,

  • jak wyglądają ściany w salonie angielskim,

  • czy w stylu angielskim można urządzić mały salon.

Czym wyróżnia się styl angielski? 

Cechą charakterystyczną stylu angielskiego jest jego przytulność. Wszystko to dzięki bogactwu wzorów i kolorów, które wspólnie tworzą wrażenie ciepłego, urokliwego wnętrza. Jest wiele odsłon stylu angielskiego, a każda z nich ma swe cechy charakterystyczne. Wśród odmian stylu angielskiego warto wspomnieć o stylu wiejskim, industrialnym oraz kolonialnym.

 

Styl wiejski to istna sielanka i tradycja z powiewem romantyzmu. Wnętrza w wiejskim stylu angielskim są jasne i pełne uroku, dominują w nich tkaniny, skóra oraz elementy drewniane. Jasne ściany ozdabiane są obrazami przedstawiającymi naturę, mile widziane są także kwiaty w wazonach, a na fotelach dekoracyjne poduszki. Sercem salonu po angielsku w tym wcieleniu jest oczywiście kominek.

 

Nieco inaczej prezentuje się styl angielski w wydaniu industrialnym. To przede wszystkim duże przestrzenie, a także odmienny od stylu wiejskiego minimalizm oraz powiew surowości. W salonie tego typu obecny będzie metal, beton i cegły zestawione z drewnem czy szkłem.

Ostatnia odmiana to styl kolonialny, zwany także „kolonialnym wspomnieniem”. W salonie w tej wersji królują masywne meble, najlepiej, jeśli są wykonane z egzotycznego drewna. Mniej tu lekkości, więcej powagi i majestatu. Taki salon będzie miał też ciemniejsze barwy i orientalne detale.
 

Jeśli natomiast styl angielski opisuje cały dom, to jest on z pewnością nie tylko przytulny, ale i kolorowy. Wygodne kanapy, mnóstwo kwiatów, wszechobecne meble tapicerowane, pufy i poduszki nadają wnętrzom ciepło i familiarny charakter. By wnętrza pozostały nie tylko przytulne, ale i jasne, dominują w nich przeważnie jasne barwy ścian.

Jak wyglądają ściany w salonie angielskim?

Kolory ścian w salonie angielskim to przeważnie pastele, a więc beże, błękity, zielenie, jasne róże czy jasne szarości. Tego typu barwy sprawiają, że wnętrze mimo wielu dodatków nie sprawia wrażenia zatłoczonego. Biele, beże i seledyny to odcienie, dzięki którym pomieszczenie będzie wydawało się większe i lżejsze.
 

By osiągnąć taki efekt, warto wśród dostępnych farb zdecydować się na jeden z odcieni farb MAGNAT Ceramic. Do chłodniejszych wnętrz świetnie będzie pasował MAGNAT Ceramic C32 błękitny topaz, fani ciepłego beżu docenią odcień C17 miodowy amber, a osoby preferujące róż mogą zdecydować się na C34 różowy kwarc.

Warto wiedzieć

MAGNAT Ceramic to farby plamoodporne dedykowane do często użytkowanych pomieszczeń. A to oznacza, że mimo dużej eksploatacji salonu ściany mogą pozostać czyste. To dzięki powłoce farby, która nie absorbuje trudnych do usunięcia zabrudzeń i jest odporna na środki dezynfekujące.

Czy w stylu angielskim można urządzić mały salon?

Choć styl angielski przypisywany jest zazwyczaj wnętrzom przestronnym, to jest on doskonałym pomysłem na salon również mniejszych rozmiarów. Oryginalnie styl angielski jest łączony z wnętrzami zamkowymi, ale współcześnie jego cechy mogą mieć pomieszczenia, które pod względem wielkości mają z komnatami niewiele wspólnego.
 

Aranżując niewielki salon w stylu angielskim, pamiętaj jednak o kilku kwestiach. Po pierwsze, mimo że salon w stylu angielskim charakteryzuje się masywnymi meblami i wielością tkanin, to powinien być także jasny. Dobierając farby ścienne, weź pod uwagę to, że jaśniejsze odcienie pozwolą go optycznie powiększyć.
 

Po drugie, zadbaj o oświetlenie, które powinno tworzyć zarówno intymną atmosferę, jak i doświetlać odpowiednio każdy kąt. I po trzecie, dodatki dobieraj z umiarem, tak by przytulny salon nie stał się zbyt wypełniony i wizualnie się nie pomniejszał.

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

  •  

    Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł