Z dniem 18 grudnia 2024 roku sklep zakończył swoją działalność.
Ściana w sypialni za łóżkiem. 5 pomysłów na dekorację
Oryginalna grafika, panele ścienne, a może farba strukturalna? Ciekawie zaaranżowana ściana w sypialni za łóżkiem może nadawać ton całemu projektowi lub stanowić uzupełnienie głównego konceptu. Zobacz, w jaki sposób ją wykończyć, by pasowała do Twojego królestwa wypoczynku.
Ściana w sypialni za łóżkiem – na co zwrócić uwagę?
Przystępując do aranżacji ściany za łóżkiem, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim szczególne miejsce, w którym ma się ona znajdować – sypialnię. Charakter i przeznaczenie pomieszczenia stawia pewne ograniczenia. Należy tak zaprojektować ścianę za łóżkiem, by nie przeszkadzała w odpoczynku i codziennej regeneracji po męczącym dniu. Co to znaczy? Ściana nie powinna być zbyt mocno doświetlona (np. bardzo jasnym światłem ledowym) lub mieć dużo półek tuż nad Twoją głową. Takie rozwiązania mogą rozpraszać, a tym samym zakłócać relaks.
Dodatkowo przyjrzyj się swoim przyzwyczajeniom – jeśli w łóżku lubisz np. czytać lub oglądać telewizję - pamiętaj, aby można było oprzeć o ścianę poduszkę. Może się wydawać, że to mało znaczące szczegóły. Ale jeśli zamarzy Ci się system półek wnękowych, na których poustawiasz książki i bibeloty, oparcie o niego pleców będzie niemożliwe.
Ponadto ściana w sypialni za łóżkiem powinna być spójna z całym wystrojem sypialni, zapraszając do spania. Jak to zrobić?
Ściana za łóżkiem – pomysły dekoracyjne
Zainspiruj się pomysłami na dekorację ściany za łóżkiem i wykreuj własną powierzchnię, łączącą piękno z funkcjonalnością:
-
Rustykalna deska. Jeśli urządzasz sypialnię w prostym i naturalnym stylu, z pewnością przypadnie Ci do gustu pomysł wykończenia jej pięknymi drewnianymi deskami. Naturalny rysunek słojów, sęków i włókien będzie dodatkową dekoracją, dzięki której poczujesz się bliżej natury. Drewno koi, uspokaja i wprowadza ciepło do wnętrza, zatem jest idealnym materiałem do sypialni.
-
Tapicerowane panele. Coraz częściej wykorzystywany sposób na wizualne ocieplenie przestrzeni i dodanie jej miękkości. Panele tapicerowane pięknymi tkaninami lub ekoskórą pomagają stworzyć przytulną, nieco buduarową atmosferę. Jednocześnie pełnią funkcję zagłówków, o które można się oprzeć.
-
Wysoki zagłówek. Doskonałym dopełnieniem sypialni może być duży zagłówek. Możesz wybrać model mebla z takim dekoracyjnym elementem, lub wykonać go własnoręcznie lub na zamówienie. Odpowiednio wystylizowany jest w stanie nadać charakter całemu wnętrzu.
-
Wyrazisty kolor. Głęboki, intensywny kolor farby to dobry pomysł jeśli Twoja sypialnia jest dość wąskim i długim pomieszczeniem. Jeśli tę mniejszą ścianę za łóżkiem pomalujesz na ciemny granat lub butelkową zieleń a nawet pokryjesz je matową czernią – optycznie skorygują przestrzeń, nieco ją skracając i wyróżnią strefę snu.
-
Farba strukturalna. Oryginalnym pomysłem jest nadanie ścianie ciekawej faktury. W tym celu pokryj ją strukturą. np. produktem MAGNAT Style Stiuk Wenecki. To efektowne zdobienie zdecydowanie podkreśli walory sypialni.
MAGNAT Style Stiuk wenecki idealny na ścianę za łóżkiem
Cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna MAGNAT Style Stiuk Wenecki świetnie sprawdzi się na ścianie w sypialni za łóżkiem. Produkt ten tworzy efekt szlifowanego marmuru o trzech rodzajach wykończenia powierzchni. Możesz wybrać wykończenie satynowe (naturalne), błyszczące (polerowane) oraz intensywnie błyszczące (polerowane i woskowane). Szlachetny wygląd powłoki, którą dzięki niemu stworzysz na ścianie w sypialni za łóżkiem doda przestrzeni szczyptę wyrafinowania i elegancji.
Po takiej dawce wiedzy nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko rozpocząć remont. By jak najszybciej położyć się wygodnie w sypialni po udanej metamorfozie i zapaść w głęboki sen z pięknym widokiem nad głową.