text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Złote dodatki do salonu – do jakich wnętrz będą pasowały?

Każdy kolor ma ładunek emocjonalny, który wnosi do aranżowanego wnętrza. Gdy biel niesie czystość i ład, a zieleń spokój, złoto jest synonimem elegancji. Spójrz, jak urządzić salon ze złotymi dodatkami, i co warto wiedzieć, by osiągnąć olśniewający efekt we własnym mieszkaniu.

Złote dodatki w salonie – złote zasady

Złoto to odcień znany od lat i od zawsze kojarzony z wykwintnością i luksusem. Pojawiał się już w czasach średniowiecznych, królował w baroku, gdzie złote elementy stosowano aż w nadmiarze. Przez lata złoto było oznaką splendoru i kojarzyło się z bogactwem i przepychem. Współczesne podejście różni się od tego prezentowanego kiedyś.
 

Współcześnie złoto to nadal kolor pożądany w strojach i aranżacji wnętrz, ale stosowany w umiarze. Przesyt złotych elementów bywa kojarzony już nie tyle z bogactwem, co z kiczem, czego każdy chce uniknąć podczas urządzania przestrzeni. Salon ze złotymi dodatkami wprowadzonymi w przemyślany i umiarkowany sposób może nabrać szlachetnego uroku i wdzięku.
 

Złote dodatki w salonie to domena nie tylko stylu glamour kojarzonego z luksusem, połyskliwymi dodatkami i miękkimi tkaninami. Złoto można wprowadzić niemal do każdego stylu dzięki temu, że jest wysoce uniwersalne. Jeśli w stylu skandynawskim, a nawet industrialnym wprowadzisz minimalistyczne dodatki w odcieniu złota, możesz uzyskać ciekawy efekt. Wystarczy, że złoto stanie się dodatkiem przyciągającym wzrok, a nie elementem dominującym całą przestrzeń.
 

Z jakimi odcieniami złoto lubi się najbardziej? Jeśli zależy Ci na delikatnym efekcie, wprowadź złoto do salonu, w którym dominują błękit oraz granat. Osiągniesz wówczas niebiański rezultat we własnych czterech ścianach. Królewski szyk pozwoli Ci osiągnąć połączenie złota z zielenią. Olśniewającą elegancję, gdy złote dodatki połączysz z kremowymi i szarymi barwami. Z kolei w towarzystwie żółci i jasnych brązów złoto będzie prezentować się ciepło i efektownie.

Jak wprowadzić złoto do własnego salonu?

Jest wiele sposobów, by złote dodatki zagościły również w Twoim salonie. Salon ze złotymi dodatkami może mieć różne oblicza i pasować do różnych osobowości. Oto jeden z przykładów – błękit przełamany złotymi dodatkami zastosowanymi w umiarze. Lampy oraz złoty pled wystarczą, by podkreślić charakter wnętrza. Dobrze współgrają z nimi białe oraz brązowe dodatki. Jeśli natomiast zależy Ci na królewskim szyku we własnym salonie, zestaw ze sobą głęboką zieleń oraz złote dodatki. Aranżację mogą rozjaśnić meble w pudrowym różu. To sposób na to, by detalami wykreować olśniewający salon.

Królewskie ściany

Aranżując pokój, nie zapominaj o tym, jak duże znaczenie w postrzeganiu pomieszczenia mają ściany. Do urządzenia salonu, w którym króluje złoto, warto wykorzystać MAGNAT Style Stiuk Wapienny. To cienkowarstwowa masa dekoracyjna przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych, której wykończenie nadaje charakter oszlifowanego nabłyszczonego marmuru. Produkt należy nakładać na podłoże pomalowane wcześniej farbą podkładową MAGNAT Style. Masę stiuku wapiennego należy aplikować w 2-3 warstwach, a każda z nich nie powinna być grubsza niż 1 milimetr. Produkt pozwala osiągnąć efekt o trzech rodzajach wykończenia powierzchni: naturalnym satynowym, błyszczącym polerowanym oraz intensywnie błyszczącym – polerowanym i woskowanym. Dla osiągnięcia efektu polerowanego należy 15 minut po nałożeniu ostatniej warstwy wygładzić całą powierzchnię. By uzyskać efekt intensywnie błyszczący, po 6 godzinach od nałożenia ostatniej warstwy zaaplikuj za pomocą pacy weneckiej wosk MAGNAT Style, który jest również dodatkową ochroną przed zabrudzeniami.

Złote dodatki w salonie pozwolą wytworzyć w nim wyjątkową przestrzeń, w której nie tylko przyjemnie się zrelaksujesz, ale i z ochotą przyjmiesz gości. Spójrz na powyższe rozwiązania i zainspiruj się do zmian.

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

  •  

    Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł